Bu yaz daha okullar açılmadan bir ay önce alışverişimin çoğunu tamamladım. Her şeyi istediğim gibi aldım. Bir de malzemeler birbirine uysun diye ayrı bir çaba gösterdim. Çantadan kaleme kadar her şeyimi aldım. Sadece ayakkabım kaldı, onu da alacağım. Bende ayrı bir heyecan da var; çünkü bu sene ortaokula başlıyorum ve sanırım bu hazırlığın bu kadar erken olması bu yüzden.

Yeni bir ortam, yeni arkadaşlar, yeni öğretmenler, yeni okul, yani sizin anlayacağınız her şey yeni. Aslına bakarsanız yeni arkadaşlarım da olacak ama ilkokuldaki eski sınıfımın neredeyse yarısı benim gideceğim okula gidiyor. Bu yüzden çok mutluyum.

Neyse sadede geleyim. Ben, okullar açıldığı zamanın erkenden gelmesi için zamanı üç ay öncesine sarmak isteyen, fakat tatile girdiğim zaman da okulların açılmasını isteyen biriyim. Anlatmak istediğim ise, bazı çocuklar benim gibi yaz tatilinin gelmesini bekliyor ama tatilde hiç kitap okumuyor ve gelecek sene için hazırlık yapmıyorlar. Aslında benim bu yazıyı yazma sebebim de bu:

Hey! Evde boş boş oturanlar! Bence biraz kitap okuyun ve test çözün. Şimdi bunun tam zamanı. Haydi, kalkın. Kitapların başına. Yalnız ben size test çözün, kitap okuyun dediysem de beni yanlış anlamayın. Size sürekli test çözün ve kitap okuyun, demiyorum. Günde yarım saat kitap okumak ve her gün azar azar test çözüp okula hazırlanmak yeterlidir. Bunların dışında, ben evde sıkılmamak için aileme küçük sihirbazlık gösterileri yapıyorum. Gitar kursuna gidip gitar çalıyorum. Bazen annemle yapboz yapıyoruz.

Gezin, tatilde yeni yerler görün. Tatilinizin büyük bir kısmını kendinize ayırın ve kitap okuyun. Şimdilik görüşmek üzere.

Hoşçakalın.

sanem