Başka Sinema kapsamında düzenlenen Sinebebe, sadece bebekli annelere özel film seanslarına İstanbul’dan sonra İzmir’i de ekliyor.12 aylığa kadar olan bebeklerle anneleri bağımsız sinemanın keyfini çıkarmaya devam ediyor.

Sinebebe’nin bugün gerçekleşecek etkinliği kapsamında, Oscar’da En İyi Film dahil olmak üzere birçok ödül alan Birdman gösteriliyor.

Etkinlik detayları ise şöyle:

Etiler Akmerkez Cinema Pink, 14:00

Kadıköy Rexx, 11:15

İzmir Karaca Sineması, 13:30

Alejandro G. Iñárritu‘nun kara mizahı ‘Birdman’de Riggan Thomson (Micheal Keaton) yeni ve iddialı bir Broadway oyununa önderlik ederek can çekişmekte olan kariyerini canlandırmaya çalışıyor. Birçok açıdan bu, göze alınması zor bir hamledir. Ancak, eski sinema süper kahramanı, bu yaratıcı hareketle, sadece bir Holywood kahramanı olmaktan öte kendisini bir sanatçı olarak ispat edeceğini umut etmektedir.

Oyunun açılış gecesinde Riggan’ın baş aktörü provalar sırasında garip bir şekilde yaralanır ve yeri doldurulması gerekir. Baş aktrist Lesley(Naomi Watts) ve en yakın arkadaşı Jake (Zach Galifianakis)‘in önerisi ile hasılat garantili Mike Shiner(Edward Norton) baş aktörlüğe getirilir. Mike sahneye çıkmaya hazırlanırken aynı zamanda kız arkadaşı ve oyuncu Laura (Andrea Riseborough), psikolojik terapisi yeni biten kızı ve aynı zamanda kişisel asistanı olan Sam (Emma Stone) ve her şeyi düzenlemeye çalışan eski karısı Sylvia (Amy Ryan) ile uğraşmak zorundadır.