Epilepsi ve Ben konulu resim yarışması, çocuk epilepsi hastalarına sosyal destek sunmak amacıyla Türk Epilepsi ile Savaş Derneği tarafından organize ediliyor.

Yarışmanın amacı, epilepsi konusunda farkındalığı artırmak, epilepsisi olan çocukların kendilerini ifade etmesine olanak sağlamak ve epilepsiden etkilenen bireyleri ve aileleri bir araya getirmek.

Resimler Türk Epilepsi ile Savaş Derneği’nin düzenlediği bir organizasyonla değerlendirilecek ve ödül sahipleri belirlenecek. Katılımcılara ilişkin kişisel bilgiler yarışma haricinde başka bir alanda kullanılmayacak.

31 Ağustos 2012 tarihine kadar başvurulabilecek yarışma hakkında daha fazla bilgi için www.epilepsiveben.net linkine tıklayabilirsiniz.

Yarışmaya epilepsi teşhisi konmuş 16 yaşın altındaki çocuklar katılabiliyor. Eserlerde, katılımcıların hastalıklarını algılayışlarını, hastalık ile birlikte nasıl yaşadıklarını, hastalığın kendilerini nasıl etkilediğini resmetmeleri bekleniyor.

Yarışma sonucunda 6-11 ve 12-16 yaş gruplarına ayrı ayrı ödüller verilecek. Buna göre, birinciler 2000 TL, ikinciler 1500 TL, üçüncüler ise 1000 TL para ödülü alacak.

Yarışmanın sponsoru ise Sanofi-Aventis Grup.