Sıradan günlere renk katan Olga’nın işi bu kez zor. Okuldaki günler hiç de alıştığı türden değil. Bakalım kahramanımız okulla nasıl baş edecek?

Ders mi oyun mu? Canının istediği gibi davranmak mı belli başlı kurallara uymak mı? Okula alışmak hiç kolay değil ki! Bütün alışkanlıkların yerle bir oluyor, bir de üstüne kısıtlamalar geliyor…

Olga yeni hayatının en sancılı günlerini yaşıyor. Alışmak, sevmek ne kadar zamanını alacak? Olga okulu sevebilecek mi?

Olga kitabıyla tanıştığımız bıcırık Olga’nın yeni macerası Okulu Sevmiyor’da onu daha yakından tanıyacak, dertlerine ortak olacaksınız.

Olga iki çocuklu bir ailenin küçük kızı. Okula başlayalı bir hafta olmuş ama alışması pek kolay olmayacak gibi. Ona göre okul hiç eğlenceli değil. Ne oyuncaklarını götürebiliyor ne de ciklet çiğneyebiliyor. Bir de öğretmeninden peş peşe uyarılar gelmeye başlamaz mı! Olga’nın bir an önce işleri yoluna koyması gerekiyor…

Kitapta yer alan ikinci öyküde Olga arkadaşlarını yatıya çağırmak istiyor ve tam iki arkadaşı için izin koparıyor! Birlikte koca bir gün ve gece geçirecekler. Arkadaşlarıyla yaşayacağı maceraları düşündükçe sabırsızlanıyor Olga. Bakalım onu ne gibi sürprizler bekliyor!

Geneviève Brisac kimdir?

Paris, Fransa doğumlu Geneviève Brisac, Ecole Normale’in edebiyat bölümünden mezun oldu. Çocuk kitaplarının yanı sıra yetişkinler için de roman, öykü ve denemeler yazıyor. Brisac’ın ayrıca bir tiyatro piyesi bulunuyor. l’école des loisirs adlı yayınevinde çocuk ve gençlik kitapları editörlüğü yapan Brisac, birçok genç romancının tanınmasında rol oynadı. Yetişkinler için yazdığı, Türkçeye de çevrilen Deniz Kıyısında Bir Hafta Sonu adlı romanıyla 1996 yılında Prix Femina ödülünü alan yazar, bu romanının senaryolaştırılmasında da görev alıyor.