Borusan Contemporary öğretmenlerin yaratıcı düşünme becerilerini teşvik etmek ve entelektüel kapasiteyi geliştirmek amacıyla “Öğretmenler Çağdaş Sanatla Buluşuyor” başlıklı bir program düzenliyor.

İki bölümden oluşan programın birinci bölümü, soğuk savaş sürecinde ve sonrasında gelişen sanat ortamı ve anlatım biçimleri üzerine yoğunlaşarak, günümüz sanatını anlamaya ve yorumlamaya yönelik sanat tarihinde keyifli bir yolculuğu içeriyor.

Programın ikinci bölümünde, çağdaş sanatta kullanılan malzeme çeşitliliğinden yola çıkarak, öğrencilerle uygulanacak pratik teknikler ve teknolojilerin denendiği atölye çalışması yapılması amaçlanıyor. Disiplinlerarası bir etkileşimi öngören program, yeni teknikler geliştirme konusunda öğretmenlere destek olmayı ve okullarda öğrencilerle yapılacak olan eğlenceli ve kolay baskı teknikleri, stop motion ve malzeme kullanımı başlıkları altındaki uygulamalarla öğretmenlerin mesleki donanımlarının geliştirilmesini hedefliyor.

Program, Türkiye’de birçok büyük sanat eğitim projesinde imzası bulunan Gazi Selçuk ve genç sanatçı İlke Yılmaz tarafından yürütülecek.

Eğitim Programı:

Birinci bölüm 10:30 – 13:00

Yemek 13:00 – 14:00

İkinci bölüm 14:00 – 17:00

Tarihler:

I.Dönem: 2 Mart 2014

II. Dönem: 8 Mart 2014

Program ücreti: 70 TL (Yemek ücrete dahildir)

Katılımcı sayısı: 20 kişi ile sınırlıdır.

Rezervasyon için adınızı, yaşınızı ve katılmak istediğiniz dönemi belirten e-postanızı info@borusancontemporary.com adresine gönderebilirsiniz.