Geçtiğimiz aylarda şarkıcı Kelly Clarkson bir radyo programında hamilelik sonrasında vücudunda meydana gelen değişimler nedeniyle eleştirilerin hedefi oldu. Radyo programını yapan Mike Gallagher ve Chris Wallace açık bir şekilde Clarkson’un vücudunu bir eğlence aracı olarak kullandı. Pizza üzerine rastgele bir konuşma sırasında, Mike aniden sordu, “Kelly Clarkson’u son zamanlarda gördünüz mü? Hani şu şarkıcı olan, Kelly Clarkson? Aman Tanrım, nasıl da şişmiş, patlayacak!”

“Gerçekten? Bir süreliğine kalın hamurlu pizzadan vazgeçmeli.”

Radyo programının sonunda Clarkson’dan özür dileseler bile, çiftin bu saldırgan tutumu eleştirilere neden oldu.

Üzücü bir şekilde, bu Kelly Clarkson’un ilk defa başına gelen bir şey değildi. Kızı River’ı dünyaya getirdiğinde, Britanyalı sunucu Kelly Hopkins Twitter hesabında yazdığı bir tweet üzerinden Clarkson’u hedef almış ve şöyle demişti: “Bu, artık bebekten kaynaklanan bir kilo değil. Bu, havuçlu kek kilosu. Artık kendine gel!”

Maalesef, Kelly görünüşüyle ilgili kötü niyetli eleştirilerle baş etmek zorunda kalan tek ünlü değil.

İşte, kiloları nedeniyle eleştirilen ünlülerden cevaplar:

Drew Barrymore: “Bu konuda endişe etmiyorum. Diğer insanların beklentilerini karşılayacak kadar zamanım yok.”

Adele: “Ben dergilerin kapaklarını süsleyen modeller gibi görünmeyi hiçbir zaman istemedim. Kadınların çoğunluğunu temsil etmekten gurur duyuyorum.”

Lily Allen: “Evet,  gebelik dönemimin son zamanlarında trajik bir şekilde çocuğumu kaybettikten sonra birkaç kilo almış olabilirim… Sonraki iki gebeliğim de çok zordu… Egzersiz yapmadım; çünkü risk almak istemiyordum. Çocuklarımın sağlığı zayıf olmamdan daha önemliydi.”

Hilary Duff: “Bunu gelin de yüzüme söyleyin. Ben mükemmel değilim ama muhteşem hissediyorum. Bu, çoğu kadın için de böyledir- kilolar bir gecede gidecek değil ya. İnsanların ne dediği umrumda değil.”

Jenna Fisher: Göğüslerimiz sarkıyorsa ve kıçımız sallanıyorsa kimin umrunda! Biz bir insan yarattık, biz herkesi yarattık. Haydi bunu kutlayalım!

Jessica Simpson: “Önceliğim toplumu memnun etmek değil, 25 yaşımdayken göründüğüm gibi görünmek zorunda da değilim.”

Kelly Clarkson: “Çünkü beni tanımıyor. Ben muhteşemim. Bu beni rahatsız etmiyor. Bu dünya özgür bir dünya. İsteyen istediğini söyler. İnsanların ne düşündüğünü umrumda değil. Mutluysam, kendime güvenim varsa ve iyi hissediyorsam bundan daha iyisi olamaz. Ve ben bunların hepsini bir aileye sahip olduktan sonra fazlasıyla hissediyorum. Başkalarının onayını istemiyorum.”