Gezi direnişi ile birlikte ortaya çıkan park forumları, saat 15.00’te Kadıköy Rıhtım’da biraraya geliyor.
Forumfest” tarafından organize edilen etkinlikte Marsis, Cenk Taner, Ceylan Ertem, Yeni Türkü, Bulutsuzluk Özlemi, Grup Yorum, Kardeş Türküler ve Hayko Cepkin sahne alacak.
Forumfest’in internet sayfasından yayınladığı çağrı metninde şu ifadeler yer alıyor:
“Ülkemiz tarihinin en önemli yaşam ve özgürlük mücadelelerinden Gezi direnişi; her türlü polis şiddetine, hukuksuz gözaltı ve tutuklamalara, iktidarın itibarsızlaştırma saldırılarına karşın dayanışmanın gücüyle, forumlarla sürmektedir.
“Ülkenin dört bir yanında parklar; toplumsal siyasal sorunları tartıştığımız, çözümler üretmeye dönük kolektif akıl ve enerjiyi devreye soktuğumuz, dayanışma eylem ve faaliyetlerini yükselttiğimiz alanlar haline gelmiştir. Şimdi forumlar olarak bir araya geliyoruz.
“Bizler, forumlar olarak Eylül ayını ‘Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam’ sloganı ile karşılıyoruz. Gençler yaratıcılıklarıyla, anneler kucaklayan şevkatiyle, işçiler üretimden gelen gücüyle, kadınlar gür sesiyle, halklar tüm renkleriyle, taraftar grupları cüretiyle, LGBT bireyler biz de varız çığlığıyla, yaşlılar yeniden canlanan hayat enerjisiyle… Direniş ve dayanışma ruhuyla, özgürlüğe duyduğumuz özlemle 15 Eylül’de Kadıköy’de Rıhtım’da buluşacağız.”

Taksim Dayanışması’nın internet sayfasından yapılan çağrıda “yaşanan şiddet ve zorbalığın hesabını sormak” için Kadıköy’de düzenlenecek festivale katılım çağrısı yapıldı.
“Ethem’in, Mehmet’in, Abdullah’ın, Medeni’nin, Ali İsmail’in, Ahmet’in, Serdar’ın yitirdikleri hayatlarının, yaşanan tüm bu şiddet ve zorbalığın hesabını sormak için;
“Daha demokratik, doğadan, barıştan, bilimden, insandan yana birarada yaşayabileceğimiz kentlerimiz ve yaşamımız için;
“Taksim Dayanışması olarak defalarca dile getirdiğimiz taleplerimizin takipçisi olduğumuzu bir kez daha haykırmak için;
“Forumların çağrısına ses veriyor ve 15 Eylül, Pazar Günü, 15.00’da Kadıköy İskele Meydanı’nda düzenlenecek olan “Eylülde Gel” etkinliğinde buluşuyoruz.”

bianet