Herkes sorup duruyordu, “Kimdir bu Elif Cebenoyan?” diye. Biz de Elif’ten rica ettik kendini anlat diye… Buyrun, kendi kaleminden Elif Cebenoyan.

İsmim Elif, aslında herkes farklı çağrıyor beni. Yani ismim Elif, Elif Cebenoyan, Elif C, Elifocuk, Cecenoyan, Elfi, Elf, Elfi Delfi, Efil, Elifik, Sincap, Maymun ve bunun gibi şeyler… 10 yaşındayım. 30 Kasım 2001’de doğdum. Hiç kardeşim yok. Annemin adı Ayşegül, babamınki ise Cüneyt. İstanbul’da yaşıyorum. Şişli Terakki okulunda 5/A sınıfına gidiyorum.

Ağaca çıkmaya, kitap okumaya ve özellikle de ağaçta kitap okumaya bayılıyorum. Çoğu yerde kitap kurdu (sınıf arkadaşlarımın yarısı belki de bu yüzden bana doğumgünümde kitap alıyor, yanlış anlamayın hiç de şikayetçi değilim) veya maymun olarak biliniyorum. Nedenini bilmesem de övülmekten ve öğretmen kuzularından nefret ediyorum.

2. sınıftan beri piyano çalıyorum. Tırmanmakta iyi, çoğu sporda kötüyüm. Doğayı, hayvanları (böcekleri ve solucanları bile) çok seviyorum. İnsanların neden minnacik böceklerden korktuğunu hiç anlamıyorum. Bir keresinde kafamda böcek yürümüştü, ben değil yanımdaki arkadaşım çığlık atmıştı. Ve bir kere de babamla yaban domuzu besliyorduk…. Neyse fark ettim de ben hayvanlar hakkında yazdıkça saçmalıyorum. En sevdiğim kitaplar mı? Ben şimdi sıkıcı sıkıcı kitap isimlerini saysam çok sıradan olur bence. Bakın ne yapalım, ben her kitaptan bir ip ucu söyleyeyim, siz bulun. Hadi bakalım. Hepsini doğru bilene benden bir çikolata!

 

 

 

 

 

 

 

Poseidon’un oğlu, Alaycı kuş iğnesi, Yalı Kayıt, Var olmayan 19. Kat, Nimbus 2000 ve Gece Yarısı Güneşi Kaplıcası. İp uçları bunlar. İyi şanslar!