İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün okumayan öğrenci kalmaması için yaptığı araştırmada, hiç okula gitmediği tespit edilen bir öğrenci eğitime kazandırıldı.

İstanbul Güngören’’de ikamet eden ve hafızlık için Simav’’da Kur’an kursuna gittiği belirtilen 12 yaşında Muhammet Emin Karataşlıoğlu’, Eylül Ortaokulu’na kaydedildi.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi, yasalar kapsamında Muhammet Emin Karataşlıoğlu’’nun eğitimden geri kalmaması için ilçe merkezindeki 4 Eylül Ortaokulu’nda “Yetiştirici Sınıfı Öğretim Programı Sınıfı” açtıklarını ve sınıf öğretmeni olarak da Nur Salim Karahan’’ı görevlendirildiklerini söyledi.

İlköğretim bir yılda bitecek

4 günden bu yana tek kişilik sınıfta ders vermeye başlayan Nur Salim Karahan da, Karataşlıoğlu’’nun okuma-yazma ve öğrenmeye hevesli olmasının işini kolaylaştırdığını ifade ederek, ““Öğrencimden çok memnunum. Haziran dönemine kadar 5. sınıfı bitirmiş olacak. Yaşıtları gibi önümüzdeki yıl 6. sınıfa devam edebilecek”” dedi.

Derslerini ve öğretmenini çok sevdiğini ifade eden Muhammet Emin Karataşlıoğlu ise “”Hiç okula gitmediğim öğrenilince Milli Eğitim Müdürlüğü beni okula aldı. Şimdi onların sayesinde hem hafızlık okuyorum hem de okuluma devam edebiliyorum. Çok memnunum. Tek sıkıntım tek kişilik sınıftaki yalnızlığım. Yalnızlığımı da teneffüslerde arkadaşlarımla gideriyorum”” diye konuştu.

İlçedeki tek “Yetiştirici Sınıfı Öğretim Programı Sınıfı”nın kendi okullarında olduğunu ifade eden Okul Müdürü Haşim Yiğit de, ““Tek kişilik sınıfta, tek öğrenciye, tek öğretmen tarafından hızlandırılmış eğitim veriliyor”” dedi.

Kaynak: TRThaber.com