Güney Kore’de, eğitim ve öğretime her yıl ilkbaharda başlanıyor. Yeni başlangıçları temsil ettiğine inanılan ilkbahar mevsimindeki okulun açılışını her eğitim seviyesinden öğrenci dört gözle bekliyor. Güney Kore’de ve Japonya’da bir gelenek halini alan ve genellikle Mart veya Nisan ayında düzenlenen okula giriş töreni ile okula yeni kaydolmuş öğrenciler alışılmadık bir şekilde karşılanıyor.

Uzun süredir devam eden bu gelenek, yeni öğrencilerin görev ve sorumluluklarını vurgulayan konuşmalar ve okumalarla oldukça ciddi bir atmosfer oluşturuyor. Ancak, son yıllarda, Güney Kore’deki okullar yeni öğrencilerin dışlanmış hissetmemeleri ve mutlu olmalarını amaçlayan törenleriyle ve beş sıra dışı yönüyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Yeni öğrenciler diğer öğrenciler ve velilerin alkışları eşliğinde Siheung İlköğretim Okulu’na atlarına binerek geliyorlar.

Törenin ardından, Hannam Üniversitesi öğrencileri kan bağışı otobüsünde kan veriyor. Bu, yeni öğrencilerin okula giriş töreninden sonra kan verdikleri 8. yıl. Fotoğrafta üniversite rektörü, Hyung-Tae Kim öğrencilerin yanlarında bekliyor.

Suil Lisesi’nin müdürü her yeni öğrenciye onları tebrik etmek amacıyla bir gül vererek töreni açıyor.

Güney Kore’nin en büyük ikinci kenti olan, Busan’da Silla Üniversitesi öğrencileri giriş töreni sırasında kendi isteklerini yazdıkları balonları gökyüzüne bırakıyorlar.

Törende, Dongseo Üniversitesi rektörü, yeni öğrencilerin ayaklarını yıkıyor. Bu eylem, rektörün talebelere hizmetini simgeliyor.