Bugün size en güzel pastanın tarifini vereceğim. Mutluluk Soslu Şans Pastası. İşte tarifi:

– 2 tatlı kaşığı sevgi

– 3 bardak mutluluk (bu bölüm çok önemli, çünkü mutlulukla pastanın sosunu hazırlayacağız.)

– 5 bardak kremşantisiz şans (bu bölüm daha önemli, çünkü pastanın kekinde kremşanti olmamalı)

– 6 tane çikolatalı çalışkanlık kalbi

– 3 çay kaşığı dürüstlük

– 1 bardak sevecenlik

Hazırlanışı:

Sevgimizi ve dürüstlüğümüzü bir kapta karıştırıyoruz. Ayrı bir kaba mutluluğumuzu döküyoruz, sevgi ve dürüstlükten minik bir parça mutluluğa ekliyoruz ama sakın tamamını boşaltmayalım kötü olur tadı.

Neyse içine eklediklerimizle beraber mutluluğu 100 derecede ısıtılmış fırına atıyoruz. Kalan sevgi ve dürüstlüğe şimdilik dokunmayalım. Mutluluk tam pişmeyecek çünkü fırın çok sıcak değil. Sadece 15 dakika beklersek kötü olmaz.

Neyse devam edelim. Mutluluk fırındayken biz şansımızı bir tepsiye dökelim o kek olacak. Yanlız tabii ki kek sevecenlik olmadan olmaz. Bu yüzden sevecenliği şansa ekleyelim.

15 dakika geçince mutluluk, sevgi ve dürüstlükten oluşan sosumuzu çıkaralım ve o dışarıda beklesin. Hazır olan şansımızı (yani kek) 180 derecede ısıtılmış fırına atalım. Bu 30 dakika beklemeli.

İşimiz bitince pişmiş keki iple ortadan ikiye (yanlız dik değil, yataydan) ayırıyoruz ve açılan yere ayrı kapta bekleyen sevgi ve dürüstlüğümüzden oluşan karışımı yayıyoruz ki kekin ortası da soslu olsun.

Bundan sonra sosumuzu (mutluluk) kekimizin etrafına sürüyoruz ve keki kaplıyoruz. Sos çok katılaşmadan üstüne çikolatalı çalışkanlık kalplerimizi süs olarak yerleştiriyoruz. Enfes pastamızı en az 10 dakika buzdolabında bekletiyoruz ve sonra servise hazır.

NOT 1: İsterseniz pastanın üzerine az da olsa nezaket aromalı dondurma koyup böyle servis edebilirsiniz.

NOT 2: Bu pastayı -eğer malzemeleri bulabilirseniz- evde yapmamanız için hiçbir neden yok.

NOT 3: Malzemeleri satın alamazsınız ama belki içinizde bir yerlerde bulursunuz.