Daha önce Metin Oktay anısına Hakkari’de kütüphane kuran, Galatasaray’ın taraftar grubu Tekyumruk, Metin Kurt anısına açacağı kütüphane için Dünya Çocuk Kitapları Haftası dolayısıyla yardım çağrısı yaptı.

Galatasaray’ın taraftar grubu Tekyumruk Hakkari’den sonra Artvin’e kurmayı amaçladıkları kütüphane için her türlü ders ve test kitabı, ansiklopedi, çocuk ve gençlik edebiyatı, şiir ve roman kitaplarının yanı sıra kırtasiye araç gereçleri için destek bekliyor. Tekyumruk, dün gece gerçekleştirilen “Metin Kurt Anma Etkinliği’nde” kütüphane için yardım çağrısını tekrarladı.

Dünya Çocuk Kitapları Haftası dolayısıyla çalışmalarını hızlandıran Tekyumruk, 2011 yılında Metin Oktay’ın anısına Hakkari’de Çimenli Köyü’nde bir kütüphane kurmuştu. Şimdi benzer bir proje ile Metin Kurt’un adını yaşatmak için Artvin’e Metin Kurt Kütüphanesi kurmayı amaçlıyorlar.

Kütüphanenin kurulması çalışmalarına Metin Kurt’un ölümünden önce başlanmıştı. Kütüphanenin Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu’nda kurulması planlanıyor.

Tekyumruk’tan yapılan açıklamada “Her şeyin para, her şeyin profesyonellik sayıldığı günümüz dünyasında bunların hepsini elinin tersiyle iten Metin Kurt’u unutturmamak için gelin siz de ”Metin” olun, bu gülüşe eklenin” denildi. (ED/HK)

Gönderim adresi

Kargo: Revolta Grafık Matbaa Yeşilce mah. İbrahimkaraoğlanoğlu Cad. No:15 Cevahiroğlu Han Kat:1 D:2 Seyrantepe / İstanbul

Elden teslim: İstiklal Caddesi Vakıf Gökçek Han, 3. kat Eski Açık Cafe Bar’a elden bırakıp bizlerle tanışabilir.

Bilgi ve iletişim için: Metin Kurt Kütüphanesi Facebook sayfası

Kaynak: Bianet.org