Ethem’in katili polis Ahmet Şahbaz’ın yargılanacağı 28 Ekim’deki davaya çağrı için işitme engellilere özel bir video hazırlandı. Ethem davası, sokakta ve sosyal medyada geniş bir şekilde örgütleniyor.

İşitme engellilere özel hazırlanan videoda “Ethem öldü. Katil polis serbest bırakıldı. 28 Ekim Pazartesi mahkeme var. Bu mahkeme senin mahkemen. Çünkü Ethem senin de kardeşin, arkadaşın, dostun, sevgilin.” ifadeleri yer alıyor.

Davaya çağrı için 17 Ekim’de paylaşılan videoda da davaya gitme nedenleri sıralanıyor. Videoda konuşanlar, adaletin yerini bulması için, katili koruyanlardan hesap sormak için ve katilinin tutuklanması için davaya gideceklerini dile getiriyor. 11 Eylül’de Tuzluçayır’da polis tarafından gözünden yaralanan bir direnişçi ve 3 Haziran’daki polis saldırısında gözünü kaybeden bir direnişçi de Ethem davası için çağrı yapıyor.

 
Ethem Sarısülük Mahkemesine Sessiz Çağrı

Çağrıda, Ethem davası için hazırlanan ve Facebook, Twitter’dan bulunabilecek el ilanlarının çoğaltılması ve dağıtılması için duyuru yapılıyor. Facebook’ta 28 Ekim’de Ethem seni bekliyor isimli bir etkinlik sayfası ve Twitter’da #28EkimdeAnkaraAdliyesine isimli bir hashtag bulunuyor. Ankara Dayanışması da 27 Ekim 21.00′da Twitter’dan #EthemSeniÇağırıyor etiketiyle yazmaya çağırıyor.

Duruşmaya katılmak için aşağıdaki dilekçeyi aileye ulaştırmanız gerekiyor.