Kimileri büyüyünce, kimileri daha ergenlik döneminde yıldız oldular. Herkes gibi onlar da ergenliğin belirsizlikleriyle başedecek yollar buldular… Bir yandan kendilerini hırpalarken, bir yandan da dünyayı keşfettiler. Sonra onlara ne kaldı? Ünlüler kendi ergenliklerini nasıl hatırlıyor?.. 

 

 

 

Ergenlik dönemim boyunca özgüvenden yoksundum. Bulunduğu hiçbir yere yakışmayan tiplerdendim, çünkü orada bulunmayı ben seçmiyordum. Derken hiçbir konuda, herhangi bir yeteneğe sahip olmadığıma karar verdim. Ve bu düşünce beni çok hırslandırdı…

Johnny Depp

 

 

 

 

 

 

 

 

Ergenlik yıllarım tam olması gerektiği gibiydi. Herkes saçlarına kendince tuhaf şekiller veriyordu. Kimse kimseyi beğenmiyordu. Bütün bunların içinden nasıl geçip gideceğim de bana bağlıydı…

Justin Timberlake

 

 

 

 

 

 

 

Bir ergenim evet, ama aynı zamanda bağımsızım. Kendi evim ve hayatım var. Yaşıtlarımın okulda öğrendiklerinden daha çok şey öğrenmek zorunda kaldım. Evimi terk edip buraya gelerek kendi hayatımın sorumluluğunu almayı öğrendim.

Adriana Lima

 

 

 

 

 

 

 

Hayatımın 14 yılını kendimi ne kadar çirkin olduğuma ikna etmeye çalışarak geçirdim. Ergenlik herkes için acı vericidir, biliyorum, ama benimki aynı zamanda tuhaftı.

Uma Thurman

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir ergene baktığınızda, milyonlarca belirsizlikten başka hiçbir şey görmezsiniz.

Jamie Lee Curtis

 

 

 

 

 

 

 

Sanırım, 20 yaşıma gelinceye kadar büyümeye başlayamadım. Neyse ki bir noktada büyümem gerektiğine ikna oldum.

Winona Ryder

 

 

 

 

 

 

 

Daha 16 yaşımda bebek yapmayı hayal etmeye başlamıştım, çünkü bence bunun için yeterince olgunlaşmıştım bile. Şimdi ise bir aile kurmadan önce 2-3 senem daha olsun ve bir ergen gibi yaşayabileyim istiyorum.

Milla Jovovich

 

 

 

 

 

 

Ergenlik dönemimde anoreksik ve bulimiktim.

Alanis Morisette

 

 

 

 

 

 

 

 

Ergen bir yıldızdım ve bu yeterince tiksindiriciydi.

John Cusack

 

 

 

 

 

 

 

 

İnsanların bana ergen kraliçe demelerinden nefret ediyorum.

Lindsay Lohan