Günışığı Kitaplığı tarafından düzenlenen Eğitimde Edebiyat Seminerleri’nin beşincisi, 15 Aralık’ta Irmak Okulları’nda gerçekleşecek. Müge İplikçi, Behiç Ak, Görkem Yeltan ve Prof. Dr. Selahattin Dilidüzgün’ün konuşmalarıyla zenginleşecek ücretsiz seminer, yalnızca öğretmenlere, kütüphanecilere ve eğitim yöneticilerine açık olacak.

Çağdaş çocuk ve gençlik edebiyatının öncü yayınevi Günışığı Kitaplığı’nın, eğitimciler için her öğrenim yılında iki kez düzenlediği Eğitimde Edebiyat Seminerleri’nin beşincisi 15 Aralık Cumartesi günü Irmak Okulları’nın katkılarıyla gerçekleşecek. Çocuk ve gençlik edebiyatı, kitap seçimi, yaratıcı okuma uygulamalarında çağdaş yaklaşımlar ve edebiyatın yaşama yansıyan etkilerinin paylaşılacağı seminere, edebiyatın ve akademinin önemli isimleri konuşmacı olarak katılacak.

Mizah ustası yazar Behiç Ak, gazeteci, yazar Müge İplikçi, akademisyen, çevirmen Prof. Dr. Selahattin Dilidüzgün, yazar, eleştirmen ve sinema oyuncusu Görkem Yeltan, seminerde yapacakları konuşmalarda sanatçı gözüyle edebiyatı keşfetmekten edebiyat okurluğuna, yazınsal ve görsel okumalardan zor konuları edebiyatla paylaşmaya kadar birçok başlığa değinerek katılımcılara farklı bakış açıları sunacaklar. Seminerde, öğrencileriyle yaratıcı okuma uygulamaları gerçekleştiren, İstanbul ve Mersin’den öğretmen ve kütüphaneciler de özel sunumlar yaparak deneyimlerini ve edindikleri sonuçları meslektaşlarıyla paylaşacaklar.

Değişik illerden gelen çok sayıda eğitimcinin ücretsiz yararlanacağı seminerin açılışında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız bir konuşma yapacak. Katılımcıların Kadıköy Caddebostan’daki Irmak Okulları’na kolay ulaşımı için Kadıköy, Üsküdar, Söğütlüçeşme ve Kozyatağı’ndan servisler kaldırılacak.