Yeni Zelanda’da yaşayan beslenme uzmanı Julie Bhosale, ikinci çocuğuna hamileydi. 17 Ocak’ta bebeğini doğurdu ve doğum sonrası vücudunda gerçekleşen değişimi fotoğraflamak istedi. Toplumun kadınlara karşı acımasız bir tavır içerisinde olduğunu ve kadınları kalıplaşmış güzellik yargılarıyla baskı altına aldığını ifade eden Bhosale bu yargılara karşı çıkarak her kadının kusurlarıyla da güzel olabileceğini vurguladı.

“İlk çocuğum doğduktan sonra yaşadığım değişimle başa çıkmaya çalıştım. Eski vücudumu yeniden kazanmamın sağlıklı olduğum müddetçe daha kolay olduğunu biliyordum.” diyen Bhosale, blogunda paylaştığı farklı dönemlere ait fotoğraflarla hem çocuğunun gelişimini hem de vücudundaki değişimi gözler önüne serdi.

Blogunda yayınladığı fotoğraflardan sonra güzel yorumlar alan Bhosale, doğum sonrasında kadınlara bu değişimlerden sonra kendilerini yalnız ve kötü hissetmemelerini de söyledi:
“Gerçekten hepiniz şu anki halinizle güzel ve muhteşem görünüyorsunuz. Güçlüsünüz, güçlü olmalısınız, kendinizi sevin, kendinize zaman verin ve değişen vücudunuzu daha iyi bir hale getirmek için hazır olmayı bekleyin. Çevrenizdekilerin söylediklerini değil, kendinizi, kendi düşüncelerinizi önemseyin.”

juliabhasole.co.nz