Bursa’nın Mudanya ilçesinde, 16 yaşındaki Özlem Taşoğlu ayrılmak istediği için eşi tarafından defalarca bıçaklanarak öldürüldü. Özlem Taşoğlu’nun 17 yaşındaki ablası Burcu Taşoğlu da yaralandı.

Bursa’nın Mudanya İlçesinde 20 yaşındaki Vural Ünyayla, iki yıldır evli olduğu 16 yaşındaki Özlem Taşoğlu’nu 8 bıçak darbesiyle öldürdü, ablası 17 yaşındaki Burcu Taşoğlu’nu da yaraladı. Vural Ünyayla, kaçtığı Yalova’da yakalandı.

Edinilen bilgiye göre Özlem Taşoğlu, Vural Ünyayla ile olan tartışmaları yüzünden ailesinin yanına sığındı. Güzelyalı’da bir zeytinlikte çadırda kalan ailesinin yanında üç gün kalan Özlem’le barışmak isteyen Vural da ardından gitti. Özlem’in ailesiyle de tartışan Vural, Özlem’i ıssız bir yere götürerek, yanında getirdiği bıçakla öldürdü. Kendisine engel olmak isteyen Burcu’yu ise yaraladı.

Vural Ünlüyayla ilk ifadesinde, “Başka biriyle ilişkisi olduğundan şüpheleniyordum. Namus meselesi” diyerek, pek çok kadın cinayetinde indirim alabilmek için ortaya atılan “aldatılıyordum” bahanesine sarıldı. Henüz 14 yaşındayken evlendirilen çocuk gelin Özlem, daha büyüyemeden, barışmak istemediği için, şiddet görmek istemediği için öldürüldü.

kadincinayetlerinidurduracagiz.net