İstanbul Modern, 7-12 yaş grubundaki çocuklar için 30 Haziran – 29 Ağustos 2014 tarihleri arasında sanatla dolu, eğlenceli bir program hazırladı.

Her gün farklı bir etkinliğin düzenlendiği 7-12 Yaş Grubu İçin Yarı Yaz Sanat Atölyeleri’nde çocuklar resim, heykel, yerleştirme, tasarım, mimari gibi disiplinleri içeren uygulamalar yapıyor.

Yaz tatilinde çocuklar için, sabah ve öğleden sonraları iki program seçeneği sunuluyor. Haftanın her günü farklı bir program uygulanıyor.

Hafta içi her gün 09.30-12.30 saatleri arasında düzenlenen üç saatlik sabah atölyelerinde, pazartesi günleri “Kuş Evi”, salı günleri “Karton Kuklalar”, çarşamba günleri “Dünyanın Yedi Harikasından Biri”, perşembe günleri “Kesme Şeker Atölyesi” ve cuma günleri “Takı Tasarımı” başlıklı programlar düzenleniyor. Çocuklar bu atölye çalışmalarında kuşlar için evler hazırlıyor, dünyanın önemli mimari ve sanat yapıtlarından yola çıkarak yerleştirmeler yapıyor, heykel çalışmaları gerçekleştiriyor ve takılar üretiyor.

Hafta içi her gün 13.30-15.00 saatleri arasında düzenlenen bir buçuk saatlik öğleden sonra atölyelerinde ise pazartesi günleri “Kostüm Tasarımı”, salı günleri “Renkli Motifler”, çarşamba günleri “Müzik Kutusu”, perşembe günleri “Doğal Yaşamın Renkleri”, cuma günleri “Köpük Kent”başlıklı programlar düzenleniyor. Çocuklar bu atölye çalışmalarında kostümler hazırlıyor, motifler üretiyor, doğanın renklerini kolajlarında bir araya getiriyor ve kent maketleri hazırlıyor. Müzenin kapalı olduğu pazartesi günleri gerçekleşecek atölye programlarında sergi turu yer almıyor.

3 saatlik sabah atölyeleri

KUŞ EVİ

Pazartesi günleri düzenlenir.

Etkinlikte çocuklar, tarihi uzun yıllar öncesine dayanan kuş evlerinden yola çıkıyor ve kendilerine verilen hazır kuş evi formlarını boyayarak tasarımlarını oluşturuyor. Farklı tarihlerde, farklı coğrafyalardan örnekleri değerlendiriyor, yaşadıkları bölgenin koşullarına özgü kuşların kullanımına uygun evler hazırlıyorlar.

Program Ücreti: 75 TL

***

KARTON KUKLALAR

Salı günleri düzenlenir.

Çocukların en sevdikleri kahramanlar ve hayvanlar bu atölyede karton kuklalara dönüşüyor. Çocuklar büyük kartonlardan yaptıkları kuklaları diledikleri gibi detaylandırıp renklendirerek evlerine götürüyor.

Program Ücreti: 75 TL

DÜNYANIN YEDİ HARİKASINDAN BİRİ

Çarşamba günleri düzenlenir.

Program, dünyanın yedi harikası olarak bilinen, olağanüstü yapı ve yapıtları konu alıyor. Atölye çalışmasında çocuklar bu programda yangın, deprem gibi bilinen ve bilinmeyen nedenlerle Keops Piramidi dışında yok olan diğer altı eserden birini seçiyor ve sunulan ipuçlarından yola çıkarak çamurdan rölyefler hazırlıyor.

Program Ücreti: 95 TL

***

KESME ŞEKER ATÖLYESİ

Perşembe günleri düzenlenir.

Gündelik kullandıkları malzemelere bambaşka gözlerle baktıkları bu atölyede çocuklar, kesme şekerlerden heykeller yapıyor ve bu heykelleri diledikleri gibi renklendiriyor.

Program Ücreti: 95 TL

***

TAKI TASARIMI

Cuma günleri düzenlenir.

Programda çocuklar İstanbul Modern’in koleksiyonunda yer alan sanat çalışmalarından yola çıkarak bu çalışmalarda kullanılan formlarla küçük objeler ve desenler üretiyor. Yaratılarını küpe, kolye, yaka iğnesi ve daha birçok farklı formdaki takıya dönüştürüyorlar.

Program Ücreti: 75 TL

***

1,5 saatlik öğleden sonra atölyeleri

KOSTÜM TASARIMI

Pazartesi günleri düzenlenir.

Bu atölyede çocuklar; renklerle, lekelerle ve farklı sanat malzemeleriyle çalışarak hayal güçlerinin sınırlarını zorluyor, bugünün ve geleceğin kostümlerini tasarlıyor.

Program Ücreti: 55 TL

***

RENKLİ MOTİFLER

Salı günleri düzenlenir.

Sanatçı Ekrem Yalçındağ’ın “Kontrastlar” adlı, müzede sergilenen sanat çalışmasına odaklanan programda, çocuklar sevdikleri şekillerle motifler hazırlayıp kompozisyonlarını tamamlıyor.

Program Ücreti: 55 TL

***

MÜZİK KUTUSU

Çarşamba günleri düzenlenir.

Bu atölyede çocuklar hayal dünyalarını bir karton kutuya sığdırarak el yapımı müzik kutuları tasarlıyorlar.

Program Ücreti: 95 TL

***

DOĞAL YAŞAMIN RENKLERİ

Perşembe günleri düzenlenir.

Doğal yaşama dair düşledikleri her şeyi bu atölyede bir araya getiren çocuklar, rengarenk kolaj çalışmaları yapıyor.

Program Ücreti: 55 TL

***

KÖPÜK KENT

Cuma günleri düzenlenir.

Çocuklar bu atölyede kendileri için özel hazırlanmış geometrik biçimleri bir araya getirip boyayarak oyun alanlarıyla dolu, yeşil bir kent yaratıyor. Çalışma, çocuklarda kent kavramını geliştirmeyi ve çevre bilincini güçlendirmeyi amaçlıyor.

Program Ücreti: 55 TL

***

28 Temmuz – 1 Ağustos 2014 tarihleri arasında Ramazan Bayramı nedeniyle atölyeler yapılmayacaktır.

Programlar hakkında detaylı bilgi ve kayıt için 0 212 334 73 52