Adasanat ve İstanbul Saint-Michel Fransız Lisesi Türkiye’nin en sıradışı sergilerinden birisini ağırlıyor. 

Adasanat ve Saint-Michel Lisesi çok özel bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Nisan ayında Türkiye’de ikincisi gerçekleşecek Değiş Tokuş Sergi üç mimar/tasarımcı; Selin Feyzioğlu, Sibel Özdoğan ve Güray Oskay tarafından düzenleniyor.

Karma bir çağdaş sanat sergisi olan Değiş Tokuş Sergi’de resimden heykele, özgün baskıdan seramiğe, fotoğraftan ilüstrasyona tüm eserlerin ortak noktası satılık olmamaları. 40’a yakın sanatçının eserlerinin yer alacağı sergiyi farklı kılan en önemli özellik eserlerin para karşılığı satılmıyor fakat takas yöntemiyle değiş-tokuş edilebiliyor olması.

Para değil orijinal bir teklif vermek önemli

Alıcılar sergi süresince arzuladıkları eserlerin yanlarına yapıştırdıkları küçük post-it kağıtları üzerine tekliflerini yazacak. Bu teklifler fiyat hariç her şeyi içerebilecek. Diyelim ki bir eser sizi büyüledi, onu evinizde bulunan ve sizin için manevi değeri olan bir eşyanız karşılığında veya kendi ellerinizle yapabileceğiniz harika bir yemek karşılığında almayı teklif edebileceksiniz.

Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen sergiye gençlerin yoğun ilgi göstermesinin bir sebebi de birbirinden güzel eserleri paranın değil, tekliflerinin gücüyle alabilecek olmalarıydı.

Teklif süreci sonucunda teklifler arasında karşılaştırma yapıp, eserini belli bir teklife verip-vermemeyi seçen kişi ise sanatçının kendisi olacak.

2 aşamalı ilerleyecek olan sergide alıcılar tekliflerini 12-14 Nisan tarihleri arasında Adasanat’ta verecekler. 12 Nisan saat 19:00’da Adasanat Sergi Salonu’ndaki açılış ve kokteyl sırasında alınmaya başlanacak teklifler, 14 Nisan saat 20:00’da son bulacak.

Tüm teklifler toplandıktan sonra sanat eserleri verilen tekliflerle birlikte 15-29 Nisan tarihleri arasında Saint-Michel Lisesi Jeanne d’Arc Sergi Salonu’nda sergilenecek.

Geçtiğimiz sene büyük ilgi gören Değiş Tokuş Sergi için verilecek teklifler şimdiden merak konusu… İster el yapımı bir havuçlu kek, ister antika bir fotoğraf makinesi, ister en sevdiğiniz atkınız… Teklifiniz ne olursa olsun yeter ki para içermesin…

Açılış, kokteyl ve teklif sürecinin başlaması: 12 Nisan 2013

Saat: 19:00

Yer: Adasanat

İstiklal Caddesi Aznavur Pasajı No: 212 Kat: 9 34440 Galatasaray Taksim

Teklif verme süreci, 14 Nisan 2013 tarihine kadar, 10.00-19.00 saatleri arasında, Adasanat’ta geçerli olacak.

Sergi :15-29 Nisan 2013

Yer: Saint-Michel Lisesi Jeanne d’Arc Salonu

Abide-i Hürriyet cad. No:17 Osmanbey-Şişli