Hepinizin bayramı kutlu olsun çocuklar!

Bu kısa filmde arkadaşlarınızın saydığı ilkeler, Birleşmiş Milletler tarafından tanınmış, hemen hemen tüm dünya ülkelerince kabul edilmiş, siz çocukların en temel yaşam hakları. Yetişkinler, bu haklara saygı göstermek, daha da önemlisi bunları gerçekleştirmek ile yükümlü. Çocuk Hakları Evrensel Beyannamesi ile hepinizin özgür ve onurlu bir yaşamı hak ettiğinizi bir kere daha hatırlayalım istedik.

 

 

 

 

Biz sizleri küçük yaşta düğünlerde duvaklarla, dilsiz bir uysallıkla ya da sanayide elinizde tornavidayla değil, okullarda fikirlerinizi özgürce ortaya koyarken, tartışırken, soru sorarken, bahçelerde sokaklarda oyun oynarken, şakalaşırken, gülerken görmek istiyoruz. Fiziksel, zihinsel, sosyal ve maddi engeller ve olanaksızlıklar nedeniyle hiçbirinizin hakkı yenmesin, gururu incinmesin istiyoruz. Yeşil bir dünyada doğayla barışık biçimde, kendinizi ve çevrenizi tüketmeden büyümenizi istiyoruz. Eşit ve kardeşçe bir yaşamın en önce sizler için gerçekleşmesini istiyoruz. Hepinizin neşeli bir bayram geçirmesi ve mutlu bir dünyayı birlikte yaratabilmemiz dileğiyle…

Başka Bir Okul Mümkün Derneği

www.baskabirokulmumkun.net

http://baskabirokul.blogspot.com

Bu kısa filmin yapımında emeği geçen sevgili çocuklar Başak Kılıçarslan, Buket Yıldız, Can Bıyıklıoğlu, Can Yavuzçetin, Ceren Ertaş, Deniz Pehlivan, Ekinsu Sakızlı, Elif Süslü, Emre Ekinci, Feride Akgü, İdris Kurua, Kerem Pişkin, Pelin Yılmazoğlu, Rüya Tunç, Sude Boynuince, Tayhan Biber, Tuana Derya, Tuna Urgenç, Ufuk Metin Kaynar, Yekta Ata Yiğit, Zeyno Deniz Onaç ve 3A sınıfı nezdinden tüm çocuklara; İlkay Sakızlı, Gönül Bektaş, Ali Ekber Fırat, Aylin Örnek, Ebru Şimşek, Birsen Biber ile başta Handan Saatçioğlu Gürses ve Ayşegül Okan Sağlam olmak üzere tüm Başka Bir Okul Mümkün Derneği gönüllülerine teşekkür ederiz.