Kaliforniya’daki Folsom Ortaokulu öğrencisi olan 12 yaşındaki Ronin Shimizu, amigo olduğu için okul arkadaşlarının zorbalığına maruz kalarak hayatına son verdi.

Geçtiğimiz günlerde Ronin, evde eğitim görmek üzere okuldan ayrılmıştı.

CBS Sacramento’ya konuşan sınıf arkadaşlarından biri “Amigoluk yaptığı için insanların onun eşcinsel olduğunu söylediğini duydum.” dedi.

Ronin, Vista Junior Eagles Amigo Takımı’ndaki tek erkekti.

11 yaşındaki Mia Kleinbardt, “Amigo olduğu için ona zorbalık etmek hiç doğru değil, onun yapmayı sevdiği şey buydu” diye konuştu.

Diğer arkadaşlarıysa Ronin hiçbir zaman bu kadar incindiğini belli etmediği için, olanlar karşısındaki şaşkınlıklarını ifade ettiler.

Ronin’in tiyatro kulübünden arkadaşı Hunter Reed, “Yaptığı işi öyle tutkuyla yapıyordu ki insanların ne söylediğini hiç umursamıyor gibiydi. Hayatına devam ediyordu. Her zaman çok mutlu görünürdü, sanki tanıdığım en mutlu insan oydu” dedi.

Okulun öğrencilerinden Riley Coleman “Birinin zorbalık yapan çocukları çağırdığını ve onlara Ronin’in öldüğünü söylediğini duydum, hepsi şok olmuşlar. Bu onlara söyledikleri şeylerin insanları ne kadar incitebileceği konusunda bir ders olmuştur” diye konuştu.

“Bu olayla ilgili, zorbalık iddialarına nasıl karşılık verdiğimizi araştırıyoruz ve bunu gelecekte oluşabilecek benzer şikâyetlere nasıl karşılık vereceğimize karar vermek açısından bir fırsat olarak değerlendiriyoruz” diyen Folsom Cordova Okul Bölgesi’nden Daniel Thipgen, yetkililerin çocuğun ailesinin şikâyetlerini incelemekte olduğunu söyledi.

kaosgl.com