İşyerinde çalışırken pres makinesine sıkışarak hayatını kaybeden Ahmet Yıldız’ın davasında aile şikayetini geri aldı, ancak hakim sanığın tutukluluk halinin devam etmesine karar verdi.

Ahmet Yıldız davasında Yıldız’ın ailesi şikayetinden vazgeçti ama hakim sanıkların tutukluluğunun devamına karar verdi.

Adana’da görülen davayı izleyen Avukat Şahin Antakyalıoğlu sanığın avukatının tahliyesini istediğini, ancak hakimin kararının tutukluluğun devamı yönünde olduğunu söyledi.

“Şikayetçi sıfatıyla katılan Ahmet Yıldız’ın babası maddi ve manevi zararlarının karşılandığını söyleyerek tüm şikayetlerinden vazgeçti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı adına katılan avukat katılım talebini devam ettirdi.

Antakyalıoğlu geçen duruşmada kast unsuru nedeniyle davanın Asliye Ceza’da değil, ağır cezada görülmesine dair talepte bulunulduğunu hatırlattı.

“Hakim bugünkü duruşmada bilirkişi raporunun hazırlanması istedi.

“O rapor geldikten sonra görevsizlikle ilgili talep değerlendirilecek ve yargılamanın hangi mahkemede süreceği belli olacak.”

Davaya iş cinayetlerinde yaşamını kaybeden tüm çocuklar adına müdahillik talebinde bulunan Gündem Çocuk Derneği’nin talebi ise reddedildi.

Gündem Çocuk Derneği’nden Ezgi Koman da katılım taleplerinin doğrudan zarar gören dernek olmadıkları için reddedildiğini söyledi.

Bir sonraki duruşma 21 Haziran 2013’te, yine Adana’da yapılacak.

Ne olmuştu?

Ahmet Yıldız, 14 Mart 2013’te, ruhsatsız bir işyerinde, kaçak olarak çalıştırılırken daha hızlı çalışsın diye güvenlik sensörü kapatılmış pres makinesine sıkışarak yaşamını kaybetmişti.