Başta İstanbul olmak üzere Türkiye genelinde birçok ilde kar yağışı nedeni ile okulların tatil edilmesi öğrencileri sevindirmişti. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, tatil nedeniyle programın aksamaması adına bir çalışma başlatıldığı haberleri öğrencileri üzecek gibi. Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından illere gönderilen bir yazıda, eğitime ara verilen okullarda telafilerin yapılması gerektiği belirtildi. Telafiler için öngörülen zaman da yarı yıl tatili olarak gösterildi.
Söz konusu yazıda konuyla ilgili şu ifadeler yer alıyor:
“Eğitim-öğretimin gerçekleştirilemediği eğitim kurumlarımız ile yurtdışından gelen, milli sporcu olan, hastalık gibi sebeplerle derslerinde eksiklik bulunan öğrencilerin yapılamayan eğitim faaliyetlerinin telafisi için valiliklerce gerekli tedbirler alınarak eksiklikler giderilecek.Hafta içi ders saatleri dışında hafta sonları ya da yarıyıl tatilinde telafi eğitimi gerçekleştirilecektir.”
Henüz detayları netleşmemiş olsa da görünen o ki yarı yıl tatili ve hafta sonu tatillerinde program yapmadan önce MEB’den gelecek kararı beklemenin faydası var.