istismarÇocuklara Yönelik Ticari Cinsel Sömürü İli Mücadele Ağı temsilcileri, 5 Kasım’da medya mensuplarıyla Ankara’da bir araya gelecek. Amaç, çocuklara yönelik ticari cinsel sömürünün (ÇTCS) ortadan kaldırılmasına katkıda bulunmak ve güç birlikteliğini büyütmek. Buluşmanın odağında çocuk hakları temelli medyacılık, cinsel şiddet alanında hak temelli yayıncılık, ÇTCS mevzuatı olacak.

Çocuklara Yönelik Ticari Cinsel Sömürüye Son Projesi* kapsamında, Ankara’da gerçekleştirilecek toplantıda çocuk ticareti, çocuk fuhuşu, çocuk pornografisi, çocuk evlilikler, cinsellik amaçlı turizm başta olmak üzere çocuk haklarının en temel ihlalleri gündeme gelecek. Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği temsilcilerinden paylaşımların da dinleneceği toplantıya kısıtlı kontenjan kapsamında en geç 4 Kasım’a kadar kayıt kabul edilebiliyor.

İletişim ve Ayrıntılı Bilgi:

Emrah Kırımsoy, Proje Koordinatörü
E-Posta: [email protected]

*
Çocuklara Yönelik Ticari Cinsel Sömürüye Son Projesi nedir?

Sivil toplum diyaloğunu uluslararası ve ulusal düzeyde güçlendirerek, çocukların ticari ve cinsel sömürüsüne yönelik, başta hukuki süreçleri değerlendirmeye, öneriler geliştirmeye ve karar vericileri harekete geçirmeye odaklanan bir proje. Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülen “Sivil Toplum Diyaloğu” programı çerçevesinde gerçekleşen proje, 15 Şubat 2016 tarihinde başladı ve 15 ay sürecek.

Kaynak: www.gundemcocuk.org  http://ctcs-mucadele.net/