Birçoğunuzun en güncel ebeveynlik trendlerinden haberdar olmak istediğini biliyorum.

İleride çocuğunuzun iyi bir birey olabilmesini garanti edecek yeni bir teknikle sizi tanıştırmak istiyorum. Bu, “Lan bi’ sakin olun” anlamına gelen LBSO Tekniği (Calm The Fuck Down-CTFD). Bu teknikte mesaj çocuğa değil, direkt olarak ebeveyne veriliyor.

LBSO tekniğini kullanmak, bir ebeveyn olarak nasıl bir yol seçerseniz seçin, çocuğunuza kötü davranmadığınız sürece çocuğunuzun iyi bir birey olacağını garanti ediyor.

Bu tekniğin nasıl uygulandığını görmeniz için, bazı örnek ebeveynlik senaryoları ve LBSO tekniğinin bu durumlarda nasıl uygulanabileceğini yazacağım:

* Arkadaşınızın çocuğu çocuğunuzdan daha hızlı bir şekilde alfabeyi mi söktü?

Lan bi’ sakin olun.

* Çocuğunuzun okulda ve okul dışında hayatta kalabilmesi için gereken bilgeliği kazandıramamaktan korkuyorsunuz.

Lan bi’ sakin olun.

* Çocuğunuzun öğrenmenin belirli alanlarına ilgi göstermemesinden dolayı hayal kırıklığı yaşıyorsunuz.

Lan bi’ sakin olun.

* Düşündüğünüz gibi bir ebeveyn olmadığınız için kaygılanıyorsunuz.

Lan bi’ sakin olun.

* Çocuğunuz toplum içinde sergilediği davranışları utanç verici buluyorsunuz.

Lan bi’ sakin olun.

Evet, LBSO yöntemi kullanarak, baskıdan ve stresten olabildiğince kurtulabilecek ve çocuğunuzun her ne olursa olsun sizi seviyor olduğunu fark edeceksiniz. Ayrıca çocuğunuzu sevdiğiniz sürece dünyanın en iyi ebeveyni olup olmadığınızı da öğreneceksiniz. Zaten her koşulda önemli olan çocuğunuzun ne düşündüğüdür, başkasının ne düşündüğü değil.

LBSO tekniğini uygulamak için şu basit adımları izleyebilirsiniz:

– Lan bi’ sakin ol.

– İkinci bir adım daha yok.

Tüm diğer ebeveyn trendlerini görmezden gelip LBSO’ya bağlı kalın. Hem siz hem de çocuğunuz uyguladığınız bu yöntemden memnun kalacaksınız.

***

David Vienna’nın yaratıcısı olduğu ve Türkçeye “Lan Bi’ Sakin Olun” şeklinde çevirdiğimiz bu yöntem İngilizcede “Calm The Fuck Down” olarak adlandırılıyor.