Pınar Çocuk Tiyatrosu, yarıyıl tatilinde Yaşasın Büyüyorum oyununu çocuklar için ücretsiz sahneleyecek. Bir çocuğun doğumdan ergenliğe kadarki renkli dünyasını gözler önüne seren Yaşasın Büyüyorum, her cumartesi ve pazar 11.30’da Profilo Alışveriş Merkezi’nde öğrencileri bekliyor.

Çocukların bedensel gelişimine olduğu kadar zihinsel gelişimine de destek olmak için 25 yıl önce perdelerini açan Pınar Çocuk Tiyatrosu, yarıyıl tatilinde çocuğuyla kaliteli zaman geçirmek için kültürel faaliyetlere ağırlık veren aileleri bekliyor.

Bugüne kadar Türkiye’nin her bölgesinde yaklaşık 3 milyon çocuğu tiyatro ile ücretsiz olarak buluşturan Pınar Çocuk Tiyatrosu’nun bu sezon sahnelediği Yaşasın Büyüyorum oyunu, minik izleyicilerden büyük ilgi görüyor. Oyunun başkahramanı Can, sahnede doğumdan ergenliğine dek büyüme macerasını izleyicilerle paylaşıyor. Ona bu çok özel ve keyifli yolculukta, oyun boyunca sahnede anlatıcı görevini de üstlenen, iyi şansı ve hayatın olumlu yanlarını temsil eden Pofi ile kötü şansı ve olumsuzlukları yansıtan Gofi eşlik ediyor. Bir çocuğun doğumu ve hayatla tanışması, anaokulu macerası, okulu, öğretmenleri, arkadaşları, büyüme halleri ve gelecek hayalleri Can’da hayat buluyor. Hayallerinin peşinden giden Can’ın bu eğlenceli ve serüvenlerle dolu yolculuğunu izleyen çocuklar, Can’ın dünyasının ve kendi hayatlarının birçok ortak noktası olduğunu görüyor.

 

Yaşasın Büyüyorum, her cumartesi ve pazar 11.30’da Mecidiyeköy’deki Profilo Alışveriş Merkezi’nde minik izleyicileri ile buluşuyor. Oyun, 31 Mart’a kadar devam edecek. (Ayrıntılı bilgi 0212 216 43 69 numaralı telefondan alınabilir.)

 

Yaşasın Büyüyorum Künyesi

 

Yazan : Özden İnal

 

Yöneten : Veysel Sami Berikan

 

Oynayanlar : Betül Efe, Ömer Fırat Köker, Çiğdem Aygün, Işık Yönt, Cansın Bezircilioğlu,

 

S. Cem Şener

 

Dans : Rusudan Savanlli

 

Müzik : Gürhan Yüksel

 

Dekor : Şakir Demirpehlivan

 

Kostüm : Onur Özcan

 

Sahne Amiri : Münevver Tepe

 

Işık Tasarım : Mustafa Türkoğlu

 

Ses Tasarım : Erkan Karabulut

 

Dekor Teknisyenleri: Arslan Yılmaz, Erdoğan Saday

 

Genel Sanat Yönetmeni: Şakir Demirpehlivan