İzinsiz Gösteri aracılığıyla bulduğumuz ve peşine düşüp üç beş enformasyon parçasına rastladığımız Tippi hakkındaki bu hikayeyi sizinle paylaşmadan edemedik. Fotoğraflarını birazdan göreceksiniz ya da zaten gördünüz… Peki bu çılgın kız çocuğu kim?

Tippi Benjamine Okanti 1990 doğumlu. Çocukluğunu Namibia’da geçirdi. Annesi ve babası doğa fotoğraçısı idi ve o da onlara işlerini yaparken eşlik ediyordu. Derken gösteriyi tek kelimeyle ele geçirdi.

Namibia’da hayvanlarla kolayca arkadaşlık kurdu. En iyi arkadaşlarından biri 28 yaşındaki fil Abu’ydu mesela. Bir leopar, timsah, aslan, zürafa, zebra, çita, yılan, bukelamun, kurbağa ve papağanla da ahbaplığı vardı. Bunun yanında yöre halkıyla da gayet iyi anlaşıyordu.

Namibia’dan sonra Madagascar’a da gitti Tippi. Orada tam bir ünlüye dönüştü. Çünkü maceraları iki kitaba dönüştürüldü ve pek çok dile çevrildi. İlk kitabın adı Tippi of Africa (Afrikalı Tipi) ve ikincisi de My Book of Africa (Benim Afrika Kitabım). O kadar güzel anlatıyordu ki Namibialı çocuklar ülkelerini Tippi’den öğrendiler. Bütün bu hikayeden altı doğa belgeseli de çıktı ve her biri Discovery Channel tarafından desteklendi ver yayınlandı. Tippi şimdi Sorbonne Nouvelle Universitesi’nde sinema öğrencisi…