Geçen hafta 47 yaşındaki baba Spencer Russell, karısının çalıştığı bir evdeki 7 pahalı tasarım çantayı çalmakla suçlandığı mahkemede ifade verdi. Russell, mahkemede asıl suçlunun 2 yaşındaki kızı olduğunu söyledi. Çünkü kızı süslenmeyi ve bu güzel çantalarla oynamayı çok seviyordu. O da kızını mutlu etmek için çantaları çalmıştı. Mahkeme Russel’ı hapse göndermek yerine bir süre psikolojik yardım alması gerektiğine karar verdi.

Russel kadar olmasa da sizin de suçu bebeğinize atarak kurtulabileceğiniz bazı durumlar var. İşte onlardan bazıları:

Yağlı saçlar ve kötü koku

Sokağa çıkmadan duş alamamanızın nedeni, bebeğinizin huysuzluk yapıp sizi oyalamış olmasıdır mutlaka. Tabii evden çıkmadan önce son yaptığınız şey de altını değiştirmek olmuştur.

Randevulara geç kalmak

Ah ah, neler yaptı evden çıkmanızı geciktirmek için. Tam kapıyı açıp çıkıyordunuz ki yeni bir yaramazlık daha yaptı. Hem zaten ona bakması için yardım istediğiniz akraba ya da arkadaşınız da geç kaldı.

Farklı ayakkabılar girmek

Siz kaç annenin evden uygunsuz bir şekilde iki farklı ayakkabıyla çıktığını biliyor musunuz? Üstelik bunu sürekli tekrarlayanlar da var. Başınıza böyle bir hal geldiğinde anne olduğunuzu söyleyin yeter.

Kayınvalidenizin doğum gününü unutmak

Kadının torununa bakıyorsunuz zaten, bir de doğum günü partisi düzenleyecek haliniz yok. Ayrıca çocukla uğraşmaktan, başka neye vakit bulabiliyorsunuz ki. Arada bir gelip bebekle ilgilense de, siz de hayata karışsanız değil mi ama?

Düğünleri, kutlamaları pas geçmek

Bebeğiniz olduğu müddetçe kimse sizi düğünlere, kutlamalara katılmamakla suçlayamaz. Ayrıca canınız isterse bu türden toplaşmalara uygunsuz kıyafetlerle de gidebilirsiniz. İnanın çok dikkat çekmez, çekse de açıklamanız hazır, “bebeğiniz var.”

Dağınık ev

Elbette evin dağınıklığının tek bir sebebi vardır. Evde beslediğiniz o küçük canavar.

Fazla kilolar

Henüz emziriyorsunuz. Emzirme dönemi bittiyse de onu beslerken, kendiniz de biraz fazlaca besleniyorsunuz. Bunda şaşıracak hiçbir şey yok…

Kaynak: Marco Rubio, huffingtonpost.com